دسته‌بندی نشده

علت سوزش صورت بعد از استفاده از تونر

علت سوزش صورت بعد از استفاده از تونر

برای داشتن پوستی زیبا و سالم روتین پوستی روزانه بسیار مهم است و محصولات زیادی موجود هستند که می‌توانند برای داشتن پوستی زیباتر به ما کمک کنند، یکی از این محصولات مراقبتی پوست که استفاده از آن برای همه افراد ضروری و مهم است تونر صورت می‌باشد. اما علت سوزش صورت بعد از استفاده از تونر چیست؟

با استفاده کردن از این محصول شما می‌توانید منافذ پوستتان را پاکسازی کنید و هم اینکه مواد مورد نیاز آن را تامین کنید ولی کسانی هستند که بعد از استفاده از تونر در پوستشان احساس کشیدگی و سوزش می‌کنند همین موضوع باعث شده است که آنها فکر کنند استفاده کردن از این محصول برای آنها مضر است و بیشتر آنها مصرف تونر را متوقف کرده‌اند، در حالی که این محصول از پوست در برابر انواع آسیب‌ها و آلودگی‌ها مانند مواد لوازم آرایشی و بهداشت محافظت می‌کند.

در این مطلب ما قصد داریم بدانیم که علت سوزش صورت بعد از استفاده از تونر چیست؟ شما نیز اگر می‌خواهید دلیل این امر را بفهمید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تونر چیست؟

یک محصول مراقبتی و مهم پوستی که معمولاً از مواد معدنی و آب ساخته شده است تونر است. بهترین زمان برای استفاده کردن از این محصول زمانی است که با استفاده از یک شوینده و قبل از مرطوب کننده صورت خود را پاک کرده باشید.

انواع مختلفی از تونرها موجود هستند که عبارتند از تونر روشن کننده پوست، التیام بخش، آبرسان، لایه بردار، کنترل کننده چربی و… تونر هایی موجود هستند که هم می‌توانند مواد مورد نیاز پوست را تامین کنند و همچنین تاثیر خیلی زیادی در کم شدن مشکلات پوستی مثل خشکی، آکنه، جوش و… دارند. پس استفاده کردن از این محصول کمک زیادی به افراد برای داشتن پوستی زیباتر می‌کند. اما از همه این موارد مهم تر این است که در هنگام خرید تونر باید نوع پوست خود را بدانید و سپس براساس آن تونر مناسب خود را انتخاب کنید.

تونر چیست؟

علت سوزش صورت بعد از استفاده از تونر چیست؟

کسانی که از تونر استفاده می‌کنند معمولاً می‌گویند که بعد از استفاده از این محصول پوستشان دچار کشیدگی و یا سوزش شده است، داشتن این احساس به خاطر متعادل سازی ph پوست می‌باشد. البته دقت داشته باشید که این موضوع تنها دلیل اتفاق افتادن این امر نیست بلکه امکان دارد تونری را انتخاب کرده باشید که با پوست شما سازگار نباشد و بیش از حد آن را خشک کرده باشد.

روتین مرتب پوستی

ترتیب روتین پوستی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که اگر آن را به درستی رعایت نکنید و بعد از استفاده کردن از تونر از یک مرطوب کننده مناسب برای رطوبت رسانی به پوستتان استفاده نکنید امکان دارد که پوست دچار کم آبی شود. بعضی از انواع تونرها دارای اسیدهای آلفا هیدروکسی و یا الکل هستند که این مواد باعث سوزش پوست می‌شوند. تمامی این علت‌ها دلیل بر سوزش صورت بعد از استفاده کردن از تونر می‌باشد. اگر می خواهید ترتیب روتین پوستی را یاد بگیرد می توانید به مطلب ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی مراجعه کنید.

مواد تشکیل دهنده تونر

بیشتر تونر ها از عصاره‌های گیاهی آب و مرطوب کننده‌ها ساخته شده‌اند ولی به طور کلی ماده تشکیل دهنده این محصول بسته به نوع تونری که مصرف می‌کنید ممکن است که دارای مقدار معینی از آب، الکل، اتانول دناتوره، مرطوب کننده، ماده نگهدارنده، مواد اصلی، نرم کننده و… باشند. هرچند که در ترکیبات تمامی تونر ها این مواد موجود ندارند برای مثال در تونر مخصوص پوست خشک و حساس از اتانول در ترکیبات آن استفاده نمی‌کنند.

حساسیت و عملکرد سد پوستی

یکی دیگر از دلایل سوزش صورت بعد از استفاده کردن از تونر اختلال و حساسیت در عملکرد سد پوستی است. امکان دارد که تونر در این حساسیت تاثیرگذار باشد. سد طبیعی پوست یک سپر محافظت کننده در برابر عوامل خارجی است عواملی مثل لایه برداری زیاد، عوامل محیطی، محصولات پوستی سنگین و… باعث می‌شود که سد پوستی ضعیف شود و همین موضوع باعث تحریک و سوزش صورت می‌شود.

نکته‌هایی که برای کاهش سوزش صورت بعد از استفاده کردن از تونر باید آنها را انجام دهید

زمانی که از تونر استفاده می‌کنید و احساس سوزش را در پوستتان دارید باید این نکات را در نظر داشته باشید و سعی کنید آن ها را رعایت کنید تا تحریک و سوزش پوست کمتر شود، در ادامه نکات لازم را ذکر می‌کنیم:

انجام تست پچ

هنگامی که می‌خواهید از یک تونر استفاده کنید قبل از این کار باید کمی از تونر را بر روی قسمت خارجی مانند ساعت دستتان تست کنید و بعد از ۲۴ ساعت اگر هیچ عوارضی را مشاهده نکردید می‌توانید با خیالی راحت از این محصول استفاده کنید.

انجام تست پچ

فرمولاسیون‌های بدون الکل و سبک را انتخاب کنید

استفاده کردن از تونر هایی که بر پایه آب ساخته شده‌اند خیلی مفید است، این دسته از تونر ها کمتر در پوست صورت احساس سوزش را به وجود می‌آورند حتی به تسکین و آبرسانی پوست نیز می‌توانند کمک زیادی بکنند. یکی

استفاده تدریجی از تونر

شما می‌توانید استفاده کردن از تونل را به چند بار در هفته محدود کنید و اگر به تازگی تونر را مورد استفاده قرار داده‌اید مصرف آن را به تعویق بیندازید زیرا این کار منجر به این می‌شود که پوست با تونر سازگار شود. اگر می خواهید استفاده صحیح تونر را بیاموزید می توانید به مطلب چگونه از تونر صورت استفاده کنیم؟ مراجعه کنید.

در آخر برای جمع‌بندی باید این را بدانید که تونر یک محصول مراقبت کننده از پوست است که تاثیر خیلی زیادی در تامین کردن مواد مورد نیاز پوست و همچنین پاکسازی پوست دارد. ولی در بعضی از مواقع همین محصول مفید می‌تواند عوارضی را برای پوست به همراه داشته باشد که این عوارض به صورت سوزش در پوست خودشان را نشان می‌دهند. علت اتفاق افتادن این موضوع نیز عدم استفاده از تونر مناسب با نوع پوست خودتان، استفاده نکردن از مرطوب کننده، وجود داشتن اسیدهای آلفا هیدروکسی و الکل، همچنین سایر مواد فعال، تضعیف عملکرد سد طبیعی پوست به خاطر عوامل گوناگون و… می‌باشد.

در نتیجه حتماً قبل از استفاده کردن از تونر پوست خودتان را به خوبی باید بشناسید و به طور تدریجی از آن استفاده کنید. قبل از مصرف کردن این محصول نیز حتماً مقداری از آن را بر روی پوستتان باید تست کنید و زمانی که مطمئن شدید با پوست شما سازگار است با اطمینان کامل می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *