5 نکته ضروری قبل از خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی

5 نکته ضروری قبل از خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی

خرید لوازم آرایشی می تواند یک تجربه فوق العاده جذاب برای همه افراد باشد . همه خانم ها برای زیباتر نشان دادن پوست خود به دنبال لوازم آرایشی با کیفیت هستند . اما امروزه به علت تنوع بسیار زیاد محصولات آرایشی و قیمت های متنوع این امر می تواند برای همه افراد گیج کننده باشد . بسیاری از افراد هم هستند که به دلیل مشغله های کاری و سایر مشکلات نمی توانند ساعت ها در بازار و فروشگاه ها به دنبال محصولات آرایشی با کیفیت باشند. ما نکته های خرید اینترنتی امن را در ادامه به شما می گوییم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشد .

خرید کردن زمان بسیاری زیادی را صرف خود می کند ، به همین دلیل 80 درصد افراد خریدهای خود را اینترنتی انجام می دهند . از مزایای خرید اینترنتی این است که ، می توانید وقت بسیار کمی را صرف خرید نمایید و می توانید وقت بیشتری را برای انجام کارهای شخصی داشته باشید . شما می توانید از سایت های متنوع و شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام خرید های خود را انجام دهید ، که به راحتی می توانید چند نوع از خرید های وسایل منزل مانند خرید وسایل آشپزخانه ، وسایل آرایشی و وسایل کودکان را به صورت همزمان و در کمترین زمان ممکن انجام دهید . وبسایت های فروشگاه اینترنتی می تواند اعتماد کامل را از قیمت واقعی محصول ، برند معتبر ، کیفیت و اصل بودن محصولات به مشتریان ارائه دهند و به شما این امکان را می دهند ، یک تجربه بینظیر از خرید اینترنتی بدست آورید .

بی شک خرید آنلاین مزایای خود را دارد ، اما گاهی اوقات به جای اینکه یک تجربه هیجان انگیز را برای ما بسازد ، می تواند ما را از خریدی که کرده ایم کاملا پشیمان کند . در ادامه مقاله به 5 نکته ضروری قبل از خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی می پردازیم .

نکات ضروری قبل از خرید اینترنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شبکه های اینترنتی در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی را برای خرید اینترنتی پیدا کرده اند . در دوران کرونا مردم بسیار به خرید اینترنتی روی آوردند و بسیار اعتماد ها نسبت به این وبسایت های فروشنده کسب شد . در بین این همه وبسایت های مورد اعتماد ، بعضی از وبسایت ها هستند که با ارائه محصولات بی کیفیت یا تاخیر در ارسال محصولات ،  اعتماد مردم را از خرید اینترنتی از بین میبرند یا کلا محصول را برای مشتریان ارسال نمی کنند ، که این گونه افراد سودجو هستند . اما نگران نباشید ، شما می توانید با توجه کردن به نکته های قبل از خرید اینترنتی ، یک خرید هیجان انگیز را تجربه کنید .

نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کار اینترنتی

یکی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که قبل از خرید اینترنتی باید به آن توجه کنید ، نماد اعتماد الکترونیک کسب و کارهای اینترنتی است . نماد اعتماد الکترونیک  تنها راهی است که می توانید به سایت های فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی اعتماد کنید . این نماد را به فروشنده هایی می دهند که صلاحیت فروش لوازم آرایشی و بهداشتی را داشته باشند و هر سال باید آن را تمدید کنند . شاید برایتان سوال پیش بیاید که ، نماد اعتماد الکترونیک در کدام قسمت سایت قرار دارد ؟ این نماد را می توانید در انتهای سایت ببینید .

5 نکته ضروری قبل از خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی

گارانتی تعویض محصولات

یکی دیگر از مهمترین عواملی که باید به آن توجه نمایید ، گارانتی تعویض محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد . ممکن است قبل از اینکه محصول به دست ما برسد ، ضربه دیده باشد . ضربه هایی که محصولات آرایشی و بهداشتی می خورند ، بیشتر در هنگام بسته بندی و یا حمل توسط پست برای محصول اتفاق می افتد . امکان دارد ضربه ای که به محصول وارد شده است ، دیگر قابل استفاده نباشد ، در این حالت است که گارانتی تعویض محصولات می تواند بسیار مفید باشد . شما می توانید محصولی که شکسته به دستتان رسیده را با هماهنگی شرکت تعویض نمایید .

پیشوند URL در سایت پرداخت هزینه

وقتی که خرید هایتان در وبسایت به اتمام رسیده و موقع پرداخت هزینه خرید محصولات می رسد ، با کلیک روی پرداخت هزینه ، صفحه خصوصی برای شما باز می شود . باید توجه داشته باشید لینک وبسایت https دارای URL باشد . اگر در لینک وبسایت URL مشاهده نشد ، به این معنی است که این سایت را افرادی سودجو و کلاهبردار هدایت می کنند . بعد از پرداخت هزینه محصولی برایتان ارسال نخواهد شد و ممکن است از اطلاعات کارت شما نیز سواستفاده کنند و موجودی حسابتان را خالی نمایند .

از شناسه های خرید خود سکرین شات بگیرید

ممکن است شما خریدی را انجام داده باشید و در هنگام دریافت از مامور پست متوجه شوید محصول اشتباهی برای شما ارسال کرده اند . پس بهتر است بعد از ثبت اتمام خرید ، از شناسه یا همان لیست خرید خود اسکرین شات بگیرید تا درصورت بروز همچین مشکلی ، مدرکی داشته باشید تا بتوانید محصول را به شرکت برگشت بزنید و آنها محصول موردنظرتان را برای شما ارسال نمایند .

فعالسازی رمز یکبار مصرف

توجه داشته باشید افراد سودجو با استفاده از رمز دوم تا به امروز توانسته اند حساب بسیاری از مردم را خالی کنند . به همین دلیل است که بانک ها تلاش کردند راهی برای این مشکل پیدا نمایند . تنها در صورتی می توانید رمز دوم خود را در اختیار وبسایت ها قرار دهید ، باید بدانید وبسایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی است و در لینک وبسایت URL وجود داشته باشد. اما امروزه بانک ها راه ساده ای را برای مردم فراهم کرده است و آن فعالسازی رمز یکبار مصرف است . راحتترین و قابل اعتماد ترین راه برای پرداخت هزینه محصولات رمز یکبار مصرف است . این رمز دارای زمان مشخصی بوده و پس از تمام آن باطل می شوند ، بنابراین افراد سودجو نمی توانند از حساب شما سو استفاده کرده و یا آن را خالی کنند .

کلام آخر

توصیه می شود در برای صرفه جویی در وقتتان برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی از وبسایت های معتبر خرید کنید و به هر دلیلی یا نگرانی بابت خرید لوازم آرایشی و بهداشتی داشتید می توانید کامل به موارد بالا توجه کنید تا بهترین وبسایت را پیدا کنید که پاپیون یک نمونه بارز از این دسته از وبسایت های معتبر لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =