مراقبت پوست

تفاوت آرایش پاک‌ کن یک فاز و دو فاز چیست؟

تفاوت آرایش پاک‌ کن یک فاز و دو فاز چیست؟

آرایش پاک کن از کالاهایی می باشد که از مصرف بالایی برخوردار است چون که هر شب پیش از خواب باید آرایش را پاک کرده و با پوستی کاملا تمیز به خواب بروید. تفاوت آرایش پاک کن یک فاز و دو فاز در خصوص نوع کالای آرایشی می باشد،آرایش پاک کن یک فاز نرمال برای همه نوع آرایش چشم و لب می باشد. در صورتی که از لوازم آرایشی ضد آب مانند ماسکارا های ضد آب یا رژ لب به اصطلاح ( کیس پروف) استفاده کرده ایم آن وقت می بایست که از آرایش پاک کن دو فاز استفاده کنیم.

پاک کننده آرایش دو فاز یا تک فاز چیست و کدام یک برای پاک کردن آرایش بهتر می باشد؟

محصولات پاک کننده آرایشی از نظر فرمولاسیون به دو صورت تک فاز و دوفاز دسته بندی خواهند شد. ما برای این که به خوبی تفاوت این دو نوع محصول را بیان کنیم، در ادامه به طور کامل به شرح ویژگی های هر یک از آنها می پردازیم.

پاک کننده های آرایش تک فاز یا معمولی

پاک کننده های آرایشی تک فاز تنها دارای یک فاز و همچنین ساختاری یکنواخت هستند. آرایش پاک کن های یک فاز در واقع همان آرایش پاک کن های نرمال و معمولی هستند که جهت تمیز نمودن همه نوع آرایش پوست و چشم و لب بکار می روند.

در فرمولاسیون این پاک کننده ها اغلب از سورفکتانت های زیادی استفاده خواهد شد تا اینکه قدرت کافی برای پاک کردن آرایش چرب و غلیظ پوست و نواحی دور چشم را داشته باشند. در نتیجه فرمول آنها نسبت به پاک کننده های دو فاز کمی خشن تر می باشد. به همین دلیل است که برای پوست های حساس دور چشم توصیه نمی شوند و معمولا برای این نواحی از محصولات دو فاز استفاده می گردد. زیرا PH محصولات پاک کننده چشم باید ملایم بوده و با PH پوست دور چشم سازگار باشد تا باعث احساس سوزش یا آسیب به این نواحی نشود.

پاک کننده های آرایشی دوفاز

محلول های آرایش پاک کن دوفاز همان طور که از نام آنها مشخص می باشد، از دو فاز مجزا تشکیل شده اند. این محلول ها دارای یک فاز روغن یا چربی و یک فاز آب می باشند که هر یک می توانند مواد آرایشی متفاوتی را برطرف سازند. دوفاز بودن این محصولات به محتوای آن ها ظاهری دو طبقه و قابل تفکیک خواهد داد.

فاز چربی این پاک کننده ها برای حل کردن چربی های غلیظ لوازم آرایشی در خود بکار خواهند رفت. به فرض مثال، محصولات آرایشی نظیر کرم پودرها، ریمل، خط چشم و… از چربی زیادی تشکیل شده اند. این چربی ها به آسانی به کمک فاز روغنی هدف قرار خواهند گرفت. این فاز همچنین با ایجاد یک لایه نرم و ملایم بر روی پوست به تامین رطوبت مورد نیاز آن کمک خواهد کرد.

در مقابل، فاز آب این پاک کننده ها سورفکتانت های پاک کننده ملایم تری دارد. از آنجایی که فاز روغن بخش بزرگی از پاک کردن چربی های آرایش را بر عهده می گیرد، دیگر نیازی به مقادیر زیاد سورفکتانت در این فاز وجود ندارد.

پس مقدار سورفاکتانت کمتری نسبت به تک فازها داشته و در نتیجه برای پوست های حساس مناسب تر می باشد. پاک کننده های دوفازی به لطف داشتن فاز چربی، قدرت پاک کردن مواد آرایشی ضد آب مانند ریمل ها، آرایش های غلیظ، کرم پودرهای فول کاور با پوشانندگی بالا، رژ لب های به اصطلاح “کیس پروف” و … را دارند. بهتر است بدانید که آرایش پاک کن دو فاز برای پاک کردن آرایش معمولی یا غیر ضد آب نیز قابل استفاده می باشد. این فاز روغنی در کنار پاکسازی سبب لطافت و همچنین جلوگیری از خشک شدن پوست خواهد شد.

یکی از پاک کننده های آرایشی دوفاز میسلار واتر دوفاز گارنیر است. این محصول حاوی روغن آرگان در ساختار خود می باشد و نیازی به آبکشی پس از استفاده ندارد و با خیال راحت می توانید پس از پاک کردن مواد آرایشی از طریق شستشو با این مسیلار عملیات پاکسازی را تکمیل نمایید و پوست خود را عاری از هرگونه مواد مضر و شیمیایی نگه دارید .

میسلار واتر دو فاز گارنیر

در صورتی که تمایل به خرید این میسلار واتر را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

نحوه استفاده از ریموور یا آرایش پاک کن ها به این صورت می باشد:

1. ابتدا بر روی پد مخصوص صورت مقداری آرایش پاک کن بریزید.

2. در این مرحله نقاط مختلف صورت را تمیز کنید.

3. توجه کنید از چند پد برای پاک کردن آرایش استفاده نمایید.

فواید پاک کننده آرایش

  • مانع از ایجاد جوش
  • افزایش تاثیر پذیری مواد مغذی
  • شستشو راحت تر
  • حذف کامل آلودگی ها از سطح پوست

نحوه استفاده از پاک کننده های آرایش یک فازی و دوفازی

همان طور که می دانید پاک کردن آرایش صورت از اهمیت بسیاربی برخوردار است، روش استفاده آن هم بسیار مهم می باشد. اغلب مقداری از پاک کننده های آرایشی را بر روی یک پد کتانی یا پد پنبه ای می ریزند و پد را بر روی پوست قرار داده و به آرامی آن را می کشند تا اینکه مواد آرایشی و ناخالصی را در خود حل کند.

ولی برای استفاده از پاک کننده دوفازی یک تفاوت وجود دارد. آن هم این می باشد که این محلول های دوفاز را باید قبل از استفاده کنید باید به آرامی آن تکان دهید تا دو فاز آن با هم ترکیب شوند و یک محلول یکنواحت به وجود بیاید. البته بهتر است این تکان دادن به زیاد نباشد که محلول به مرحله کف کردن برسد. چون کف در واقع حباب هوا را شامل خواهد شد که اثر پاک کننده ندارد. در نتیجه زمانی که کف بر روی پد می ریزد، آرایش را به خوبی پاک نخواهد کرد.

پس هر پاک کننده آرایشی دوفاز یا تک فاز به همراه پدهای آرایشی استفاده خواهند شد. در ادامه یکی از پد های آرایش پاک را به شما معرفی خواهیم کرد.

یکی از پد های که می توانید برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید پد آرایش پاک کن میکاپ رز می باشد که از الیاف طبیعی پنبه تشکیل شده و از بافت بسیار نرمی برخوردار است و برای پوست‌های حساس بهترین گزینه می باشد. این محصول قابل استفاده در همه ی سطح پوست صورت می باشد و برای استفاده‌ی روزانه مناسب می باشد . لبه ی بیرونی این پد دارای دوخت بسیار نرم بوده که از پخش شدن مواد جلوگیری خواهد کرد.

این محصول حاوی 92 عدد پد پنبه ای نرم چندلایه با قدرت جذب بالا می باشد. برای استفاده با انواع مواد بهداشتی مایع و پاک کننده های آرایشی مناسب است و از هر دو طرف این پدها می توان استفاده نمود.

پد پنبه ای 92 عددی میکاپ رز

در صورتی که تمایل به خرید این پد را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *