مراقبت پوست

ترتیب زدن پرایمر و ضد آفتاب

ترتیب زدن پرایمر و ضد آفتاب

کسانی هستند که آرایش و ماندگاری آن برایشان بسیار مهم است حتماً برای داشتن یک آرایش زیبا باید پایه قوی برای زیر آرایش داشته باشند که از دو محصول پرایمر و ضد آفتاب تشکیل می‌شود. اما ترتیب زدن پرایمر و ضد آفتاب چگونه است؟
وقتی که این دو محصول را به صورت‌های متفاوت استفاده کنید نتیجه آرایش هم تفاوت زیادی خواهد داشت. ضد آفتاب هم در روتین پوستی و محافظت از پوست نقش بسیار مهمی دارد و هم به آبرسانی پوست کمک می‌کند.
استفاده از ضد آفتاب به تنهایی برای ماندگار آرایش کافی نیست بلکه باید از یک پرایمر استفاده شود. پرایمر هم یک پایه آرایشی است هم ماندگاری آرایش را زیاد می‌کند. پرایمر می‌تواند پوست را در برابر ترکیبات شیمیایی آرایش محافظت کند اما استفاده از ضد آفتاب و پرایمر مهم است که ما می‌خواهیم در ادامه این مطلب پاپیون مارکت به آن بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید. برای درک این مطالب بهتر است که اول پرایمر و ضد آفتاب را بشناسیم.

پرایمر چیست؟

پرایمر محصولی است که قبل از آرایش بر روی پوست زده می‌شود استفاده از آن و اعمال آن به صورت یک لایه نازک بر روی پوست هم باعث محافظت پوست در برابر ترکیبات شیمیایی می‌شود و هم اینکه دوام آرایش را زیاد می‌کند. پرایمر محصولی است که علاوه بر این مواردی که به آن اشاره کردیم چربی پوست را کنترل می‌کند و رطوبت آن را حفظ می‌نماید.
افرادی هستند که بعد از مدتی آرایششان پیل می‌شود پس برای آنها استفاده از پرایمر بسیار مهم است که در طول روز آرایش آنها زیبا و مات خواهد ماند.

پرایمر چیست؟

ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب یک محصول آرایشی بهداشتی است که بسیار برای پوست مهم و ضروری است استفاده از آن باعث جلوگیری از برخورد اشعه مضر خورشید به بدن می‌شود و هم اینکه از به وجود آمدن پیری زودرس، چین و چروک و غیره در پوست جلوگیری می‌کند.
ضد آفتاب در اس پی اف‌های متفاوت و رنگی تولید می‌شوند که هر کس می‌تواند بسته به ضرورت و سلیقه خود بهترین آن را انتخاب کند.

ترتیب استفاده از پرایمر و ضد آفتاب

1. مرحله اول استفاده از ضد آفتاب برای آماده سازی پوست

ضد آفتاب بسیار برای پوست مهم است و این را بارها و بارها شنیده‌ایم. ضد آفتاب باعث محافظت پوست در برابر اشعه مضر نور خورشید می‌شود و هم اینکه رطوبت پوست را حفظ می‌کند. برای استفاده درست از آن مقدار کافی را بردارید و به نواحی بدن که در برابر آفتاب قرار می‌گیرد بزنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید که این مدت برای جذب کامل ضد آفتاب پوست مهم است. پس در ترتیب زدن پرایمر و ضد آفتاب ، اول باید ضدآفتاب بزنیم.

2. استفاده از پرایمر بعد از محافظت پوست با ضد آفتاب

استفاده از پرایمر باعث صاف و نرم‌تر شدن پوست می‌شود، آرایش را زیبا جلوه می‌دهد. وقتی که از پرایمر استفاده کنید آرایش شما دوام بیشتری خواهد داشت دیگر پوست در برابر آسیب‌های محصولات آرایشی محافظت می‌شود. وقتی که از ضد آفتاب استفاده کردید پرایمر را بردارید و آن را به صورت یک لایه نازک در جاهایی که می‌خواهید آرایش داشته باشید بزنید و کمی صبر کنید تا پرایمر هم به خوبی جذب پوست شود.

آیا با داشتن پوست چرب درست است از پرایمر استفاده شود؟

بله استفاده از پرایمر برای هر پوستی و حتی چرب بسیار سودمند است کسانی که پوست چربی دارند می‌توانند پرایمرهای مخصوص خود را انتخاب کنند که حتی خاصیت کنترل چربی دارند و رطوبت پوست را متعادل می‌کند. این افراد با استفاده از پرایمر مخصوص خود آرایششان در طولانی مدت زیبا و یک دست می‌ماند.

دلیل استفاده از ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب یکی از مراحل مهم روتین پوستی است که اصلاً نباید دست کم گرفته شود ما روزانه در معرض اثرات مخرب اشعه یووی هستیم. این اشعه حتی روزهای ابری و بارانی و برفی نیز می‌تواند به پوست صدمه بزند پس هر کسی در طول روز حتماً باید از آن استفاده کند ودر طول روزباید تمدید گردد.

محافظت از پوست در برابر اشعه مضر خورشید

اشعه‌های یووی ای و یو وی بی به لایه‌های پوست نفوذ می‌کند و باعث آفتاب سوختگی و ایجاد چین و چروک و حتی سرطان می‌شود.

جلوگیری از تغییر رنگ پوست

وقتی که نور آفتاب به صورت بتابد لک و مک بر پوست ایجاد می‌شود که با استفاده از ضد آفتاب این تیرگی‌ها برطرف خواهد شد.

دلیل استفاده از ضد آفتاب

حفظ رطوبت پوست

وقتی که پوست چربی دارید ضد آفتابی مناسب برای کنترل ترشح چربی را انتخاب کنید. این ضد آفتاب هم رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می‌کند و هم اینکه از خشکی پوست جلوگیری می‌کند.

کاهش خطر سرطان پوست

اشعه مضر نور خورشید می‌تواند پوست را به سرطان مبتلا کند. این بیماری زندگی را تهدید خواهد کرد اگر به صورت منظم از ضد آفتاب استفاده کنید از به وجود آمدن آن تا حد زیادی پیشگیری کرده‌ اید. ما در این مقاله به ترتیب زدن پرایمر و ضد آفتاب پرداختیم که در کنار آن پرایمر و ضد آفتاب را به صورت خلاصه شناختیم. طبق این گفته‌ها باید در ترتیب آرایش اول از ضد آفتاب استفاده شود وقتی که آن جذب پوست شد روی آن پرایمر زده شود. شما اگر این دو محصول را این گونه استفاده کنید به طور کامل از استفاده هر دوی آنها سود می‌برید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *