مراقبت مو

آیا بعد از رنگ مو شامپو بزنیم؟

آیا بعد از رنگ مو شامپو بزنیم؟

رنگ کردن مو یکی از محبوب‌ترین ایده‌ها در بین سنین مختلف برای چهره‌های و استایل است. وقتی که مو رنگ شود برای ماندگاری و کیفیت آن باید نکات و راهکارهایی را در پیش بگیریم، نگهداری و رسیدگی به موها را یاد بگیریم برای مثال افرادی با این سوال روبرو می‌شوند که آیا بعد از رنگ مو شامپو بزنیم؟ ما می‌خواهیم در این مقاله مطالبی را در مورد حفظ سلامت موهای رنگ شده مطرح کنیم. همچنین به طور دقیق خواهیم گفت که چه زمانی بعد از رنگ کردن مو با شامپو شسته شود؟ اگر قصد دارید در این باره مطالبی را بیاموزید در ادامه این مطلب پاپیون مارکت با ما همراه باشید.

یکی از دغدغه‌های مصرف کننده وسایل آرایشی مخصوصاً رنگ مو دوام و پایداری آن است این در حالی این مسئله به جنس یا تار مو و رنگ آن بستگی ندارد. به طور کلی بسیار در این موضوع دخیلند. برای بسیاری از خانم‌ها این سوال پیش می‌آید مخصوصاً کسانی که بسیار موهای خود را رنگ می‌کنند که چگونه و کی موهای رنگ شده ی خود را بشویند؟ خشک شدن مو بعد از رنگ بسیار قابل توجه است مسلماً این مطلب در دوام رنگ مو هم ربط دارد.

وقتی که فرایندی شیمیایی و بهداشتی بر روی مو انجام می‌گیرد کوتیکول مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با هر بار رنگ کردن تغییر می کند. وقتی که فرایندی روی موها انجام می‌گیرد و کوتیکول تغییر می‌کند مهم است که بعد از اتمام فرایند به حالت نرمال برگردد اما بازگشت او به حالت اولیه به زمان زیادی نیاز دارد و انجام یک سری امور اولیه بسیار در بازگشت آن موثرند.

شامپو زدن به موی رنگ شده چه زمانی باید صورت بگیرد؟

شامپو زدن به موی رنگ شده چه زمانی باید صورت بگیرد؟

شستشوی موی سر بعد از رنگ به دوام و ماندگاری آن بسیار بستگی دارد برای مثال تا ۷۲ ساعت بعد از رنگ کردن نباید با شامپو شستشو شود. چون در این زمان رنگ به خوبی به ساقه‌های مو نفوذ می‌کند و ماندگاری آن بیشتر می‌شود. در طول این ۷۲ ساعت مو چربی نخواهد داشت پس رنگ به راحتی از روی کوتیکول باز و فعال مو به داخل ساقه می‌رود. وجود نداشتن چربی طبیعی مو مسئله‌ای است که افرادی می‌خواهند موهای خود را رنگ کنند باید بسیار به آن توجه داشته باشند.

وقتی که چربی طبیعی بر روی مو باشد از مو محافظت می‌کند و مدت ماندگاری آن افزایش می‌یابد. زمانی که مو بیش از حد با شامپو شسته می‌شود چربی طبیعی از بین می‌رود و این امر درخشندگی و ماندگاری رنگ مو را کاهش می‌دهد.

برای شستن موی رنگ شده چکار کنیم؟

پس برای شستن موها بعد از رنگ کردن بهتر است که سه روز صبر شود و بعد از آن هر هفته سه بار شستشو داده شود.البته افرادی هم هستند که موهای بسیار چربی دارند و این نیز به دلیل تشکیل چربی زیاد در ریشه مو است پس باید بیشتر حمام کنند. این افراد برای رفع این مشکل می‌توانند از شامپوی خشک بهره ببرند. ما در این ادامه این مطالب افزایش ماندگاری رنگ مو را از آموزش خواهیم داد

برای افزایش ماندگاری رنگ مو و سلامت آن چه بکنیم؟

استفاده نکردن از دستگاه‌های حرارتی

وقتی که مو را رنگ کردید یا حتی موهای بدون رنگ بهتر است که بعد از شستشو خودشان خشک شوند و برای این موضوع از دستگاه‌های حرارتی مانند سشوار، فر کننده و اتو استفاده نشود چون این وسایلی حرارت زیادی دارند و به موها آسیب می‌رسانند.

استفاده از فیلتر دوش مناسب

بعضی از فیلترهای دوش در بازار استاندارد نیستند و به همین دلیل این محصولات آهن، املاح و غیره را از خود عبور می‌دهد همه این موارد می‌تواند باعث تغییر رنگ موها شود. مدت زمان ماندگاری آن بسیار کم می‌شود.

استفاده از شامپوی مناسب مخصوص موهای رنگ شده

افرادی که موهای خود را رنگ می‌کنند نباید از شامپوهای معمولی استفاده کنند چنین افرادی بهتر است برای شستن موی خود شامپوهای مناسب موهای رنگ شده را در نظر بگیرند. این محصولات برای موهای رنگ شده ساخته شده‌اند و به دلیل ساختار تقویت کننده خود مانع از شکنندگی و خشکی مو می‌شود. دانشمندان در کنار شامپوهای معمولی محصولاتی به نام شامپوی خشک را نیز تولید می‌کنند که بعد از رنگ کردن مو می‌توانید از آن استفاده کنید. البته هر روز نباید موهای رنگ شده شستشو داده شود چون سبب آسیب دیدن آنها و ریزش می‌شود.

یکی از بهترین شامپو ها برای موهای رنگ شده شامپو موهای رنگ شده ی لورآل است که غنی ​​شده با گل صدتومانی و فیلتر UV موها را روشن و درخشان کرده و از رنگ موها در برابر عوامل خارجی محافظت خواهد کرد. این شامپو همزمان با تمیز کردن موها آنها را تغذیه کرده و سبب تثبیت رنگ موها خواهد شد.

این شامپو به عنوان یک شوینده، موها را از آلودگی ها پاک کرده و تمیز و درخشنده خواهد کرد. این شامپو موها را نرم و لطیف کرده و همراه با تغذیه کردن موها به حفظ و تثبیت رنگ مو کمک خواهد کرد و با ایجاد لایه ی محافظتی از مو در مقابل اشعه ی مضر UV مراقبت می کند.

شامپو موهای رنگ شده لورآل

اگر تمایل به خرید این شامپو را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

شستشوی مو با آب سرد

وقتی که موهای رنگ شده با آب گرم شستشو داده شود باعث باز شدن فولیکول مو و کمرنگ شدن آن میگردد. این کار باعث می‌شود که درخشندگی رنگ مو و زمان ماندگاری آن کاهش یابد.

شستشوی مو با آب سرد

استفاده از محصولات ضد آفتاب مخصوص مو

وقتی که در برابر اشعه خورشید قرار می‌گیرید می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به مو وارد کند. کمرنگ شدن موها هم یکی از این موارد است وقتی که می‌خواهید به بیرون از منزل بروید از محصولات محافظت کننده مو در برابر اشعه یووی استفاده کنید.

کوتاه کردن منظم موها

موها چه طبیعی چه رنگ کرده بعد از مدتی دچار شکستگی و موخوره می‌شوند بهتر است که به طور روتین دوره زمانی خاصی موهای خود را کوتاه کنید فقط نوک موها هم کوتاه شود کافی است.

در این مطلب پاپیون با آیا بعد از رنگ مو شامپو بزنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های پاپیون همچون مطلب تثبیت کننده رنگ مو چیست؟ دیدن کنید می توانید به قسمت بلاگ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *