عمومی

قرص ماشین لباسشویی چیست و چگونه استفاده می شود؟

قرص ماشین لباسشویی چیست؟

قرص‌های ماشین لباسشویی دارای مواد شوینده مایع غلیظ و همچنین بعضی اوقات مواد پودری نیز دارند که نه تنها از قبل‌تر با دوز صحیح اندازه‌گیر شده است بلکه استفاده کردن از آن نیز بسیار مفید است.

قرص‌های ماشین لباسشویی شوینده‌های مایع غلیظی هستند که از آنها برای یک بار استفاده می‌شود و در بسته‌بندی محلول قرار می‌گیرند و بعد از داشتن تماس با آب در طول چرخه شستشو تجزیه می‌شوند برای اینکه محلول شوینده آزاد شود. قرص‌های ماشین لباسشویی کوچک و رنگارنگ هستند و زمانی که مرطوب می‌شوند ممکن است در دست بترکند و پوست و چشم را تحریک کنند. این محصولات همچنین به سرعت حل می‌شوند و امکان دارد که در مدت زمان خیلی کوتاهی و حتی در عرض چند ثانیه در دهان کودکان بترکند که منجر به این می‌شود محتویات، خیلی سریع از بین بروند و اگر این محتویات بلعیده شوند آسیب‌های شدیدی مانند مشکلات تنفسی که ممکن است به لوله گذاری احتیاج پیدا کند را نیز در پی دارند.

چرا باید از قرص های ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

استفاده کردن از قرص‌های شستشوی یک راه بسیار عالی برای شستشو دادن لباس‌ها است، به خاطر اینکه استفاده از آنها خیلی راحت و ساده است و می‌تواند شما را از زدن مقدار مواد شوینده برای استفاده نجات دهند. همچنین مزیت های دیگری که دارند این است که معمولاً بسته‌ بندی آنها قابل بازیافت است. همچنین سازگار با محیط زیست هستند و خیلی آسان برای استفاده هستند، با توجه به مواردی که ذکر کردیم هیچ جای تعجبی وجود ندارد که قرص‌های ماشین لباسشویی تا این حد محبوب باشند.

چرا باید از قرص های ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

ویژگی‌های قرص ماشین لباسشویی

 • به استفاده از مواد شیمیایی خشن احتیاجی نیست.
 • بسته‌بندی آنها قابل بازیافت است.
 • چربی و لکه را به طور کامل از روی لباس از بین می‌برد.
 • هیچ گونه بقایایی باقی نمی‌ گذارد.
 • به شستشوی قبلی نیاز ندارد.
 • به صرفه است.

شیوه استفاده از قرص‌های ماشین لباسشویی

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توانیم از قرص‌های ماشین لباسشویی استفاده کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا جواب سوالتان را بدهیم.

 چند مورد قوانین ایمنی مهمی وجود دارند که شما باید قبل از استفاده از قرص‌ها آنها را در نظر بگیرید. همه ما می‌دانیم که بچه‌ها به طور طبیعی کنجکاو هستند و قبل از اینکه متوجه شوید ممکن است کودک شما هر چیزی را که در دور و برش است مانند مداد رنگی و قرص و یا هر چیز دیگری را لمس کند و یا در دهانش قرار دهد. به خاطر همین بسیار مهم است که این قرص‌های شستشو را در مکانی امن و به دور از دسترس کودکان خردسال قرار دهید.

بهتر است که قرص‌ها را در پشت درام قرار دهید و به یاد داشته باشید که حتماً قرص را باید در پشت درام خالی قرار دهید، قبل از قرار دادن لباسشویی، این کار منجر به این می‌شود که قرص به خوبی حل شود و بر روی یکی از لباس‌ها گیر نکند و در کل برای کل چرخه می تواند روی لباس شما باقی بماند.

اگر فضای کافی و یا آب برای حرکت کردن لباس در چرخه شستشو وجود نداشته باشد امکان دارد که منجر به این شود قرص و یا مواد شوینده لباسشویی بر روی لباس‌ها باقی بمانند به خاطر همین اطمینان داشته باشید که حدود ۱۰ سانتی‌متر فاصله بین درام و لباس‌هایتان باقی مانده باشد.

به یاد داشته باشید که باید از دمای مناسبی استفاده کنید. برچسب محصول را با دقت بررسی کنید، اگر در آن ذکر شده بود که باید از دمای بالای ۳۰ درجه سانتی گراد استفاده کنید به معنای این است که قرص تنها در صورتی حل می‌شود که دستگاه را در دمای مورد نیاز تنظیم کنید.

این نکته مهم را باید به یاد داشته باشید که زمانی که از قرص‌های شوینده لباسشویی استفاده می‌کنید رعایت کردن دستورالعمل‌هایی که بر روی بسته‌بندی نوشته شده‌اند خیلی مهم هستند.

شیوه استفاده از قرص‌های ماشین لباسشویی

چگونه بقایای قرص‌های شوینده را پاک کنیم؟

متاسفانه بعضی اوقات ممکن است که بقایای مواد شوینده بر روی لباس باقی بمانند این موضوع ممکن است به خاطر این باشد که شما به صورت ناخواسته دستگاه را بیش از حد بارگذاری کرده‌اید و یا شاید در آخرین لحظه از شستشو، قرص را در داخل آن گذاشته‌اید.

 • این را بدانیدکه قبل از اینکه بخواهید لکه را پاک کنید باید برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید و اول از همه محلول پاک کننده لکه را روی قسمت کوچکی از لباس تان امتحان کنید.
 • به محض اینکه متوجه شدید ماده شوینده روی لباس باقی مانده لکه را با استفاده از آب گرم تا جایی که بقایای آن به طور کامل پاک می‌شود بشویید.
 • بعد از آن آب اضافی را به آرامی از ماده بگیرید و آن را صاف قرار دهید.
 • تیکه پنبه‌ای را با مقدار کمی الکل مرطوب کنید و به آرامی روی لکه بمالید البته به یاد داشته باشید که باید تمامی لکه را پوشانده باشد.
 • اجازه دهید حداقل ۱۰ دقیقه روی آن باقی بماند.
 • به وسیله آب داغ یا گرم پارچه را دوباره بشویید البته اول باید برچسب مراقبت از لباس خود را بررسی کنید تا بفهمید لباستان می‌تواند چه دماهایی را تحمل کند.

در این مطلب پاپیون با قرص ماشین لباسشویی چیست و چگونه استفاده می شود؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های پاپیون مانند مطلب اهمیت مسواک زدن زبان دیدن نمایید می توانید به قسمت بلاگ مراجعه کنید.

علائم و پیامدهای اصلی قرار گرفتن در معرض قرص لباسشویی؟

 • اگر این محصول بلعیده شود ممکن است باعث عوارضی مانند استفراغ شدید، سرفه، اختلالات تنفسی، خواب آلودگی، حالت تهوع و همچنین بثورات پوستی شود.
 • در صورتی که با چشم‌ها تماس داشته باشد باعث عواملی مانند درد چشم، التهاب چشم و سوزش چشم می‌شود.
 • اگر با پوست تماس داشته باشد باعث عواملی مانند سوزش پوست، سوختگی شیمیایی و بثورات پوستی می‌شود.

شیوه استفاده از قرص‌های ماشین لباسشویی

چند عدد قرص لباسشویی را باید استفاده کرد؟

برای یک بار لباسشویی با اندازه معمولی تقریبا ۷ کیلوگرم استفاده از یک قرص لباسشویی کافی است. اما اگر لباسشویی شما ظرفیت بیشتری دارد و می‌تواند بیشتر از ۱۰ کیلوگرم لباس را در خودش جای دهد و همچنین اگر آن را کاملاً پر کرده باشید ممکن است به استفاده از دو قرص احتیاج پیدا کنید.

آیا قرص لباسشویی برای ماشین لباسشویی مضر است؟

تا زمانی که به درستی دستورالعمل بسته را دنبال کنید و این اطمینان را داشته باشید که از دمای مناسبی برای حل کردن کامل قرص استفاده می‌کنید هیچ مشکلی برای ماشین لباسشویی شما پیش نمی‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *