مراقبت پوست

علت سوزش پوست بعد از زدن آبرسان

علت سوزش پوست بعد از زدن آبرسان

بسیاری از خانم‌ها خیلی زود بعد از آبرسان زدن روی صورتشان احساس سوزش و خارش و قرمزی می‌کنند. دلیل‌های زیاد و گوناگونی مانند تاریخ انقضا، نوع پوست، ترکیبات محصول، دفعات مصرف، عوامل خارجی و خیلی دیگر از عوامل وجود دارند که باعث تحریک سلول‌های پوستی و همچنین التهابات گوناگون می‌شوند.

اگر شما نیز با چنین مشکل‌هایی روبرو شدید اول باید علت سوزش پوستتان بعد از آبرسان زدن را دقیقاً پیدا کنید و بعد از آن یک محصول خوب و با کیفیت و ضد حساسیت را خریداری کنید. از این مورد مطمئن باشید که تصمیم درست گرفتن هنگام خرید محصول می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. در ادامه این مطلب به طور کامل علت سوزش پوست بعد از آبرسان زدن را توضیح می‌دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

چرا بعد از آبرسان زدن پوست می‌سوزد؟

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که زمانی که از کرم آبرسان استفاده می‌کنید در برخی از مناطق پوست صورتتان احساس سوزش می‌کنید و در نهایت آن نقاط قرمز می‌شوند. سوزش پوست بعد از آبرسان زدن به خاطر این اتفاق می‌افتد که مواد کرم به نقاط حساسی مانند خط لبخند کنار بینی و همچنین دور چشم نفوذ می‌کنند سپس بر روی اعصاب نیز تاثیر می‌گذارند، مناطق حساس در حقیقت مناطقی هستند که اعصاب حسی در آنجا متراکم است و لایه نازک‌تری دارد. در ادامه این مطلب عواملی که باعث به وجود آمدن التهاب پوستی بعد از مصرف آبرسان می‌شوند را برای شما بیان می‌کنیم.

چرا بعد از آبرسان زدن پوست می‌سوزد؟

پوست شما حساس است

بعضی افراد پوست‌های تحریک پذیر و بسیار حساسی را دارند، بنابراین هنگامی که از لوازم مختلف آرایشی و بهداشتی مانند آبرسان استفاده می‌کنند به التهاب، قرمزی و سوزش پوستی دچار می‌شوند. در آبرسان‌ها موادی مثل اسید نیزوییک، پروپیلن وجود دارند که امکان دارد دلیل اصلی سوزش صورت شما باشد. همچنین امکان دارد که این اتفاق برای افرادی که در آستانه یائسگی هستند جدی‌تر و شدیدتر رخ دهند. اگر شما هم این تجربه را داشته‌اید، بهتر است که برای پیشگیری کردن از التهابات صورتتان از کرم‌های آبرسان مخصوص نوع پوست خودتان استفاده کنید.

به مواد و ترکیبات سازنده کرم آبرسان آلرژی دارید

اگر بعد از آبرسان زدن پوست واکنش‌های بسیار شدیدی از خودش نشان داد باید خیلی سریع کرم را با آب بشویید و یک محصول جدید را تهیه کنید. به خاطر اینکه پوست شما به مواد داخل این آبرسان آلرژی دارد، ولی این نکته را باید در نظر داشته باشید که این موضوع هیچ ربطی به کیفیت و نوع آبرسان ندارد. در کل موادی که امکان دارد باعث التهابات صورت شما شوند، شامل موادی مانند جوش شیرین، لیمو، نیاسینامید، اسید سالیسیلیک، الکل، فرمالدهید و همچنین رتینوئید هستند. سازنده‌ها، این ترکیبات را به عنوان ضدعفونی و مواد نگهدارنده در همه آبرسان‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند.

محصولی که استفاده کرده‌اید منقضی شده است و یا فیک است

امکان دارد که علت سوزش پوست بعد از آبرسان زدن دقیقاً با تاریخ انقضا و اصل نبودن محصولی که مورد استفاده قرار داده‌اید مرتبط باشد. در ساخت برخی از محصولات تقلبی از مواد بسیار مضری مانند کادمیوم، برلیم و… استفاده شده است که این مواد به شدت پوست را تحریک می‌کنند. به خاطر همین ما به شما توصیه می‌کنیم که آبرسانتان را از فروشگاه‌های معتبری خریداری کنید تا خیالتان از اصل بودن و تاریخ انقضای این محصول جمع باشد.

آبرسانتان مناسب جنس پوستتان نیست

اگر محصولی را تهیه کنید که با تایپ پوستی‌تان سازگار نباشد امکان دارد که بعد از مصرف آن پوستتان دچار سوزش و قرمزی شود. اگر پوستتان خشک است و شما یک آبرسان مخصوص برای نوع پوستتان خریداری نکنید امکان دارد که بیشتر از دیگران روی صورتتان احساس سوزش کنید.

آبرسانتان مناسب جنس پوستتان نیست

بیش از حد از آبرسان استفاده می‌کنید

اگر در طول روز بیشتر از دو بار از کرم آبرسانتان استفاده کنید امکان دارد که پوستتان دچار خارش و به علاوه سوزش شود و قرمزی هایی شود.

التهاب پوستی ناشی از عوامل خارجی است

اگر تمامی موارد ذکر شده در خرید یک کرم آبرسان را رعایت کرده باشید ولی باز هم دچار سوزش و و خارش در ناحیه پوستتان شده باشید باید دلیل سوزش پوستی‌تان را بعد از آبرسان زدن در بین عوامل خارجی جستجو کنید. امکان دارد عواملی مانند آب و هوا، آفتاب و… برای پوست شما تاثیرات منفی بگذارند و با زدن آبرسان خودشان را نشان دهند.

چند راهکار ساده برای جلوگیری از سوزش پوست سوزش

  • اولین و مهم‌ترین راه برای پیگیری کردن از سوزش انتخاب کرم آبرسان مناسب است، شما باید آبرسانتان را در بین محصولاتی انتخاب کنید که ترکیبات شیمیایی کمتری در خودشان دارند و بدون عطر هستند.
  • قبل از استفاده از محصول بهتر است که مقداری از آن را بر روی پوست گردن و یا دستتان امتحان کنید و منتظر باشید تا ببینید چه نتیجه‌ای خواهد داشت.
  • کرم آبرسان را به مقدار کافی استفاده کنید زیرا مصرف زیاد از حد آن امکان دارد که باعث سوزش پوست بعد از آبرسان زدن شود.
  • برای اینکه این محصول جذب کامل‌تری داشته باشد بهتر است که قبل از استفاده از آن صورتتان را با یک شوینده مناسب بشویید.

استفاده کردن از یک آبرسان مناسب و با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد به خاطر اینکه مستقیماً در لطافت و شادابی پوست افراد تاثیرگذار است. اگر بعد از استفاده کردن از آبرسان صورتتان دچار خارش سوزش و قرمزی شد بهتر است که صورتتان را با آب بشویید و با کمپرس سرد التهاب به وجود آمده را کاهش دهید. به هیچ عنوان نباید از محصولی استفاده کنید که صورت شما به آن واکنش نشان می‌دهد. به طور کلی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بعد از اینکه علت سوزش پوستتان بعد از آبرسان زدن را متوجه شدید با متخصصان پوست مشورت کنید و مناسب‌ترین محصول را برای حل مشکلتان تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *