عمومی

با رنگ موی فانتزی آشنا شوید!

رنگ موی فانتزی چیست؟

دنیای رنگ موها دنیایی بسیار متنوع، گسترده و همچنین جذاب است، بعضی رنگ موها مانند رنگ موهای زیتونی، قهوه‌ای، خرمایی و مشکی خیلی طبیعی و رنگی نزدیک به رنگ طبیعی موها هستند، در مقابل رنگ‌هایی نیز موجود هستند که هیچ شباهتی با رنگ موی اصلی موها ندارد. به رنگ موهایی مانند سرخابی، بنفش و آبی که در دنیای فشن خیلی محبوب هستند رنگ موی فانتزی می‌گویند که اکثراً افرادی که اعتماد به نفس زیادی دارند و جسور هستند این رنگ موها را ترجیح می‌دهند، در ادامه مطلب به طور کامل رنگ موی فانتزی را برای شما توضیح می‌دهیم تا انتها با ما همراه باشید.

رنگ موهای فانتزی بسیار خاص هستند و طیف وسیعی از رنگ‌ها را دارند، رنگ‌هایی مانند سبز، آبی، بنفش و قرمز یا صورتی پاستیلی و…. این رنگ موها معمولاً در مناسبت‌های خاص و برای مراسم‌های ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حقیقت کمتر کسی وجود دارند که در همه ایام سال موهایشان را به رنگ‌های سبز یا آبی یا… رنگ کنند به خاطر اینکه این رنگ موها مورد پسند همه افراد نیستند و کمتر جنبه عام دارند.

یک دلیل مهم دیگری که وجود دارد این است که درآوردن رنگ موی فانتزی کار هر کسی نیست و هر کسی نمی‌تواند به درستی آن را انجام دهد. در کل باید بگوییم که بسیار سخت است یک رنگ موی خاص را خودتان در خانه روی موهایتان انجام دهید و ترکیب این رنگ موها به مهارت و تخصص زیادی نیاز دارد.

رنگ موی فانتزی

رنگ موی فانتزی چیست؟

رنگ موها در دو نوع گیاهی و شیمیایی موجود هستند، از نظر زمان رنگ موها به سه گروه موقت، نیمه دائمی و همچنین دائمی تقسیم می‌شوند، به علاوه از لحاظ تیره و روشنی و همچنین نوع رنگ آن نیز می‌توان تقسیم بندی‌هایی را انجام داد. بعضی از رنگ موها حالت طبیعی‌تری دارند و به رنگ موی اصلی خود افراد نزدیک‌تر هستند ولی بعضی دیگر از رنگ موها خیلی غیر طبیعی هستند و حالتی فانتزی دارند.

مثلاً شما می‌توانید رنگ موهای بلوند قهوه‌ای و یا خرمایی را در خیلی از افراد مشاهده کنید اما شکی در این نیست که هیچ کسی از زمان تولدش رنگ موهایش سبز یا صورتی نبوده است. شاید شما این رنگ موها را در بین شخصیت‌های کارتونی ببینید ولی این رنگ ها چیزی نیستند که به صورت طبیعی وجود داشته باشند.

رنگ موهای فانتزی در گروه رنگ موهای موقت قرار دارند که ماندگاری آنها کم است و به صورت موردی از آنها استفاده می‌شود. این رنگ موها معمولاً بسیار پررنگ و جیغ هستند، هرچند که هیچ مانعی برای انتخاب کردن رنگ مو وجود ندارد ولی در بین جوانان و نوجوانان معمولاً رنگ‌های جیغ و فانتزی بیشتر محبوب است. به علاوه گذشته از دخترها خیلی از پسران جوان نیز به این رنگ موها علاقه‌مند هستند.

شیوه استفاده از رنگ موهای فانتزی

نکته مهمی که در مورد این رنگ موها وجود دارد این است که بتوانید رنگ را به صورت اصولی و درست روی موهایتان اجرا کنید، این رنگ موها در واقع شیمیایی هستند و با پودر دکلره از آنها استفاده می‌شوند. یعنی اول باید رنگ موهایتان را به پایه روشن برسانید، دقت داشته باشید که هر چقدر رنگ موهایتان به پایه روشن نزدیک‌تر شود رنگ موی فانتزی نیز بهتر در می‌آید.

بهترین حالت ممکن این است که درجه روشنی موها به پایه ۱۱ برسد، در چنین حالتی معمولا تقریبا رنگ موها سفید می‌شود و موها هیچ رنگ خاصی را نخواهند داشت و شما می‌توانید هر رنگی را که دوست داشتید دقیقاً به همان شکل روی موهایتان پیاده کنید، سایه‌های طبیعی بلوند و همچنین قهوه‌ای بر روی نتیجه رنگ موی فانتزی تاثیر گذار هستند، به علاوه اگر روی موهاتون تونالیته نارنجی و زرد وجود داشته باشد نیز رنگ موی نهایی به صورت متفاوتی دیده می‌شود.

مثلاً اگر پایه رنگ موهایتان به نهایت روشنی و یا همان سفید برسد شما می‌توانید به راحتی رنگ موی آبی را بر روی موهایتان پیاده کنید ولی اگر موهایی با تنالیته زرد رنگ داشته باشید نتیجه کار تغییر پیدا می‌کند و ممکن است که ترکیب رنگ زرد و آبی تبدیل به رنگ سبز شود.

مقدار ماندگاری رنگ موی فانتزی

در کل هر رنگ مویی را که به موهایتان بزنید بعد از شستشو کمی تغییر پیدا می‌کند اما این موضوع در بین رنگ موهای دائمی متفاوت است و این رنگ موها کیفیت  و ماندگاری بیشتری دارند. البته دقت داشته باشید رنگ‌های سبز و قرمز و آبی و بنفش روی موها ماندگاری کمتری دارند. این موضوع به خاطر ماهیت خود رنگ مو است و ترکیبات شیمیایی داخل آن ماندگاری کمی دارند.

ماندگاری رنگ موی فانتزی

معمولاً رنگ موهای فانتزی بعد از ۵ تا ۶ بار شستشو از بین می‌روند البته دقت کنید که این مدت زمان به جنس موها و ضخامت تار موها نیز بستگی دارد. به علاوه شیوه استفاده از مواد شوینده و همچنین میزان شست و شو نیز در زمان ماندگاری این رنگ‌ها تاثیر زیادی دارد. کلر آب استخر نیز می‌تواند تغییراتی را بر روی رنگ مو به وجود آورد در حقیقت این رنگ‌ها به صورت کامل و یک دستی از روی ساقه مو پاک نمی‌شوند بلکه آنها کمرنگ می‌شوند و شما می‌توانید این رنگ‌ها را به وضوح مشاهده کنید.

هر بار که موهایتان را شستشو می‌دهید کمی از ترکیبات رنگی کم می‌شود تا جایی که دیگر هیچ ردی از رنگ موها باقی نماند، برای مثال اگر موهایتان را به رنگ بنفش جیغ کرده باشید به مرور زمان رنگ موها به صورتی کمرنگ تغییر پیدا می‌کند و این تغییرات تا جایی ادامه پیدا می‌کند که هیچ اثری از رنگ بنفش بر موها باقی نماند و در آخر فقط سایه‌ای از صورتی خیلی کم رنگ روی موها باقی می‌ماند.

پیاده کردن رنگ موهای فانتزی بدون استفاده از دکلره

اگر پایه موهایتان نارنجی است از بنفش تیره استفاده کنید به این ترتیب موهای نارنجی پوشانده می‌شوند و بنابراین رنگ موی فانتزی را می‌توانید بر روی موهای طبیعی و رنگ نشده بدون دکلره‌ پیاده کنید، البته برای موهای رنگ شده اگر دکلره انجام ندهید نباید انتظار تغییر ۱۰۰ درصدی را داشته باشید.

رنگ موهای فانتزی مانند قرمز و مسی بر روی موهای رنگ شده بدون انجام دادن دکلره نیز قابل انجام است، همچنین برای موهای رنگ شده‌ای با پایه فندقی و شکلاتی نیز رنگ موی قرمز خیلی زیبا به نظر می‌رسد. می‌توانید برای پایه رنگ زیتونی، طلایی و قهوه‌ای از رنگ سبز استفاده کنید، اگر از ماده دکلره استفاده نکنید نتیجه نهایی تنها تا ۶۰ درصد قابل قبول است و شما با تکرار کردن آن رنگ مو در نوبت‌های بعدی می‌توانید دقیقاً به رنگ دلخواهتان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *